Kategorie
Blog

Kiedy najlepiej zakładać instalację fotowoltaiczną?

Ekotechnologie zyskują na coraz większej popularności. Dotyczy to przede wszystkim instalacji fotowoltaicznych, dzięki którym można cieszyć się w domu prądem wygenerowanym przez odnawialne źródło energii – Słońce. Wielu klientów, którzy decydują się na założenie baterii solarnych w swoim domu (lub siedzibach firm) zastanawia się jednak, kiedy najlepiej jest to zrobić, tak aby inwestycja szybko się zwróciła. Trzeba pamiętać w końcu, że instalacje fotowoltaiczne, chociaż pozwalają nam oszczędzać na rachunkach za prąd, to ich zakup sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawdź, kiedy najlepiej jest je założyć, aby uniknąć wydłużenia okresu zwrotu z inwestycji.

Zimą, latem, wiosną czy jesienią?

Wielu klientów uważa, że istotna jest pora roku, kiedy instalowane będą panele fotowoltaiczne. My odpowiadamy – nie ma jednej dobrej, każda jest doskonała. Jeśli decydujesz się na założenie baterii solarnych w swoim domu warto zrobić to jak najszybciej, dzięki czemu wcześniej zaczniesz oszczędzać na rachunkach za prąd. Dobrze jest jednak zdecydować się na ich założenie w dobrą, słoneczną pogodę, a tę możesz uświadczyć zarówno zimą, jak i latem.

Im wcześniej tym lepiej? Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim dlatego, że im wcześniej zdecydujesz się na założenie instalacji fotowoltaicznej, tym wcześniej przestaniesz płacić rachunki za prąd. Moduły fotowoltaiczne są w stanie wytworzyć dużą ilość prądu, która w pełni zaspokoi zapotrzebowanie na energię elektryczną w Twoim gospodarstwie domowym. Zaoszczędzone tym samym pieniądze możesz przeznaczyć na spłatę rat za panele fotowoltaiczne, a dzięki skorzystaniu z programów, takich jak Mój Prąd, koszt ten szybko się zwraca.

Wszystko zależy od pogody – nie pory roku

Podsumowując, kwestia posiadania paneli fotowoltaicznych zależy od pogody. Obecnie zimy nie są tak mroźne i trudno uświadczyć odrobiny śniegu. Z powodzeniem możesz więc swoją ekologiczną przydomową elektrownię zamontować o każdej porze roku. Grunt, żeby do założonych baterii solarnych docierało światło słoneczne, a to dociera nawet wtedy, kiedy niebo jest zachmurzone. Innymi słowy, niezależnie, kiedy zdecydujesz się na instalacje paneli fotowoltaicznych, możesz cieszyć się darmowym prądem i nie wpłynie to na długość zwrotu z inwestycji.