Baza wiedzy

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej, czy można wziąć na nią kredyt? Jak się podłączyć do zakładu energetycznego? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Cena instalacji fotowoltaicznej wynosi od 15900 zł brutto za sprzęt z kosztami montażu. Kwota ta może być częściowo zwrócona z dotacji i dofinansowań. Jeśli skorzystasz z usług naszej firmy – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie finansowanie.

Fotowoltaika to własna produkcja prądu. Dzięki panelom fotowoltaicznym, możesz sam produkować prąd z energii słonecznej. Możesz go użyć w domu, firmie, gospodarstwie lub przekazać do zakładu energetycznego i odebrać w późniejszym terminie.

Dzięki fotowoltaice uniezależnisz się od wzrastających cen prądu.

Instalacja składa się z paneli fotowoltaicznych wytwarzających prąd stały. Można je zamontować na dachu lub na ziemi. Panele są połączone z falownikiem, który przekształca prąd stały na prąd przemienny. Tym prądem zasilisz swoje urządzenia elektryczne.

Każde urządzenie na prąd (ogrzewanie również) zasilisz prądem z instalacji.

Banki mają wiele ofert kredytu na instalację. Dla firm są oferty leasingowe. Na rynku jest też oferta dotacji, dofinansowań i zwrotów.

Jeśli skorzystasz z usług naszej firmy – pomożemy Ci znaleźć odpowiednie finansowanie.

Instalacja zwróci się już po kilku latach. Rata za montaż będzie częściowo lub nawet całkowicie finansowana ze zmniejszonego rachunku za prąd. Gdy spłacimy kredyt, prąd mamy praktycznie za darmo (poza opłatami stałymi do zakładu).

Jeśli skorzystasz z usług naszej firmy – bezpłatnie pomożemy Ci podłączyć się do sieci i podpisać umowę z zakładem energetycznym.

Panele fotowoltaiczne są wytrzymałe. Przed dopuszczeniem do produkcji są poddawane testom wytrzymałościowym, dlatego śnieg i grad ich nie zniszczą. Instalacja fotowoltaiczna znosi bardzo duże naciski przewyższające standardowo występujące w przyrodzie.

Panele fotowoltaiczne produkują energię, której zapas przekazujesz do zakładu energetycznego. Latem, w dni upalne – produkujesz więcej energii i możesz ją wykorzystać przez kolejny rok. Na wykorzystanie zmagazynowanego przez siebie prądu masz 365 dni od wprowadzenia energii do sieci.

Kiedy jest pochmurno, panele nadal produkują energię, ale jest jej mniej, niż kiedy świeci słońce i nie ma chmur. Tak samo zimą – słońca jest mniej, a dni są krótsze. Wtedy same panele działają krócej i produkują mniej energii elektrycznej. W tym czasie przydają się nadwyżki energii, które w letnie dni są przekazywane do zakładu energetycznego i w zimowym okresie wykorzystywane.

Montaż paneli fotowoltaicznych trwa od 1 do kilku dni w zależności od wielkości i skomplikowania instalacji.

Czyste panele to wydajne panele. Brudne działają gorzej, nawet o 15%. Panele można czyścić 1-2 razy na rok. Ale należy uważać na bezpieczeństwo. Paneli nie powinno myć się w upalny dzień, najlepiej zrobić to rano lub wieczorem. Najbezpieczniej, gdy przeprowadzi to doświadczona ekipa. Ale jeśli musisz robić to sam, nada się do tego woda destylowana lub pozbawiona kamienia. Nie wolno używać żadnych środków czyszczących ani ostrych gąbek. Ważne jest dokładne, powolne czyszczenie (nie wolno używać myjek ciśnieniowych!).

Przy instalacji przyłączonej do sieci niestety nie – panele działają tylko gdy są podłączone do sieci (on-grid). Występują też inwertery hybrydowe, do których podłącza się akumulatory i wtedy jest to możliwe, przez krótki okres czasu. Jeżeli sieć elektryczna jest dobrej jakości nie ma potrzeby stosowania takich rozwiązań bo są droższe, jeżeli jednak musimy zapewnić stały dopływ energii i nie możemy sobie pozwolić na kilkugodzinne przerwy w pracy możemy zamontować agregat spalinowy, który dostarczy jej odpowiednią ilość przez dany czas.

Od 4 do 8 lat w zależności od wielkości instalacji – jeżeli mamy większe zapotrzebowanie na energię odpowiednio dobrana instalacja zwróci się szybciej.

Formularz kontaktowy